Чоловічий одеколон - як вибрати і використовувати


Одеколон - важливий елемент чоловічої парфумерії, яким користуються з 1709 року. Тоді в Італії винайшли прототип нинішнього одеколону, але навіть він був межею мрій багатьох представників сильної статі.


Хоч між одеколоном, духами і туалетною водою є певні відмінності, він користується широким розповсюдженням серед чоловіків. Чоловічий одеколон включає в себе не більше 6% ароматичних компонентів, а частина, що залишилася доповнюється спиртом. Також сучасним парфумерним брендам вдалося домогтися видатної стійкості даної продукції, яка тепер не відстає від інших парфумів.


Сьогоднішній асортимент одеколонів включає в себе дуже широкий вибір ароматів, де більшості чоловіків з легкістю вдається підібрати для себе відповідний продукт. Проте, потрібно вміти правильно вибирати одеколон для чоловіків, щоб добитися ідеального ефекту.


Для чого потрібен чоловічий одеколон


Аромат є невидимим елементом нашого стилю і способу, а також сильно впливає на сприйняття нашої персони оточуючими. Так, хороший парфум здатний:


·         добавить вам привлекательности;


· Вселити людям довіру до вас;

· Зменшити стрес;

· Додати впевненості, уважності;

· Багаторазово збільшити вашу привабливість для жіночої статі.



З огляду на дані фактори, стає незрозуміло, чому близько 80% чоловіків до цього дня не застосовують парфумерію, втрачаючи згадані переваги. Багато представників сильної статі не знаю, де шукати дані про одеколон, не знають особливостей вибору і навіть соромляться використовувати парфуми.


Стійкість одеколону злегка поступається парфюмированной воді, а за обсягом ароматичних відтінків такий засіб може бути як тонким, так і гострим. Використовують одеколон чоловіки вважають за краще купувати кілька видів вироби, щоб комбінувати ті чи інші парфуми з гардеробом і підбирати їх під ситуації.


Відповідний аромат є найважливішим способом вираження власної індивідуальності. Коли ви підберете «свій» запах, ви відчуєте неповторний комфорт і задоволення від використання одеколону. До того ж парфуми - це цікавий, унікальний і неповторний інструмент комунікації, яким можна і потрібно користуватися.


Особливості ароматів чоловічого одеколону


Життєвий цикл будь-якого аромату духів підрозділяється на три стадії і може бути представлений у формі піраміди, де кожна з трьох секцій включає в себе окремі відтінки, що розкриваються по черзі і визначають кінцевий запах. Дані секції прийнято виділяти в верхні, середні і базові відтінки:


До складу верхніх нот входить найтонший запах, що відчувається відразу після нанесення одеколону. Ця стадія аромату триває від 15 хвилин до 2 годин. Найчастіше для чоловічих парфумів застосовуються фруктові, трав'янисті і морські верхні ноти.


Середні (серцеві) ноти є основним компонентом одеколону. Їх вивільнення відбувається відразу після загасання попередньої стадії і утримується протягом 3-5 годин. Найчастіше в серцевої ноті застосовуються більш важкі деревні відтінки. У деяких парфумах також використовуються феромони.


Базові ноти, які йдуть під кінець всього аромату і закріплюють його на вашій шкірі. Під час їх вивільнення можна відчути повну композицію аромату, при цьому дія фінішних нот може досягати 10 годин. Класичними чоловічими базовими відтінками є ветивер, шкіра, сандал, мускус, дим, ваніль і тютюн.


Слід зазначити, що не кожен запах змінюється з плином часу і проходить через три стадії розкриття. Існують і лінійні аромати, які пахли однаково з періоду нанесення на шкіру і аж до фінішних акордів. Що стосується нелінійних ароматів, вони змінюються під час розпилення на шкірний покрив.


В арсеналі чоловіки повинні бути обидва варіанти парфумів. Наприклад, для офісу не дуже підходить перетворення свіжого і легкого аромату в насичений мускус. Але якщо ви прямуєте на побачення, перетворення цитрусового аромату в привабливі відтінки ветівера зіграє вам на руку.


Характеристики стійкості і шлейфу впливають на показники утримання запаху на вашій шкірі і його сприйняття оточуючими. Чим вище тривалість шлейфу, тим далі він проходить і чіткіше відчувається оточуючими. Від цих параметрів не потрібно сильної вираженості, так як доречним є саме ненав'язливий парфум, який пахне дорого і приємно.


Як підібрати підходящий чоловічий одеколон


Першим пунктом грамотного вибору чоловічого одеколону є перевірка, як аромат поєднується з індивідуальним запахом вашого тіла. Для тестування аромату найкраще піти в парфумерний магазин, при цьому можна розпорошити одеколон на згин ліктя і зап'ястя.


Відчуйте кожен акорд одеколону, але вдихайте саме аромат, який розповсюджується шкірі, а не запах з паперових смужок. Слідкуйте за всіма змінами духів - часто має пройти близько однієї години, щоб усвідомити шляхи розвитку піраміди аромату.


Коли ви визначитеся з відповідними відтінками, можна скористатися нашим каталогом продукції та підібрати для себе кращий чоловічий одеколон, який на 100% підходить вашій шкірі. Придбання парфумерії в нашому магазині дозволить отримати дійсно якісний продукт за вигідною ціною.


Найчастіше парфумерія для чоловіків представлена в варіантах по 30, 50 і 10 мілілітрів. Якщо ви вперше купуєте одеколон і не впевнені, що аромат вам не набридне, варто віддати перевагу невеликому флакону. Але якщо ви вже знайшли «свій» аромат, можна купити пляшку побільше - це також буде правильним рішенням, адже бренди часто прибирають духи з виробництва, і варто запастися улюбленим одеколоном заздалегідь.


Не потрібно забувати і про унікальність, чим грішать багато чоловіків, вважаючи, що парфумерія не потребує оригінальності. Але саме з ароматами в нашій пам'яті зв'язуються емоції, спогади і враження. Якщо ви не користуєтеся унікальним запахом, ви будете пахнути так, як і інші. До вибору парфумів слід ставитися з тією ж ретельністю, що і до підбору одягу.


Як правильно наносити одеколон для чоловіків


Недостатньо просто придбати одеколон, потрібно також уміти його грамотно використовувати. Для цього є деякі рекомендації:


· Нанесіть засіб тільки на чисту і суху шкіру, можна робити це після прийому душу. Тримати флакон необхідно на відстані в 8-20 сантиметрів від шкіри.

· Розпилюйте одеколон на точки пульсу, тоді ваше тіло стане поширювати запах, ніби виштовхуючи його з шкірного покриву. Починати варто з найгарячіших місць тіла - шиї, грудей, зап'ясть, згинів плечей і ліктів.

· Повторне нанесення парфуму слід проводити в міру необхідності. Якщо ви відчуваєте, що запах йде, можна додатково розпорошити одеколон.

· Чи не натирайте шкіру після нанесення одеколону - це призводить до руйнування ароматичної піраміди і зниження виразності запаху.


·         Раніше часто звучали рекомендації розпорошувати парфум в повітря, створюючи запашне хмари, після чого слід було почекати, поки крапельки кошти осядуть на шкірний покрив і одяг. Дана дія абсолютно марно і призводить до даремної витрати дорогого одеколону.

· Чи не бризкайте засіб на одяг, адже ви перевіряли парфум на шкірі, але не на сорочці. Отже, буде неможливо передбачити поведінку запаху, нанесеного і розкривається на тканини. Крім того, продукція може залишити плями важко видалити на вашому одязі.

·      Наносите помірна кількість одеколону. Якщо пляшечки не доповнюється розпилювачем, можна притиснути палець до шийки і така кількість парфуму, скільки потрапить на палець.


Який термін придатності у чоловічого одеколону


В середньому чоловічий одеколон може протриматися 3-5 років з моменту його виробництва, але точно передбачити, наскільки вистачить однієї пляшки, досить важко. Можна взяти до уваги наступні підрахунки:


· Флакона 100 мілілітрів вистачає на 1000-1500 нанесень, тобто, на 14-16 місяців застосування.

· 50-мілілітрові флакон містить у собі засіб на 750 розпилень, що дорівнює 8 місяців застосування.

Для продовження терміну придатності одеколону необхідно зберігати його в темному, прохолодному, сухому місці, так як температурні коливання і вологість сприяють руйнуванню продукції. Таку ж дію надають сонячні промені. Флакон необхідно щільно закривати кришкою, щоб парфум не випаровується.