Класичне мило - це солі (натрієві або калієві) жирних кислот. Цивілізація не пройшла повз мильною продукції, і сьогодні в милі часто зустрічаються синтетичні компоненти (барвники, ароматизатори, структурообразователи, стабілізатори і консерванти).

 

Таке мило краще піниться в жорсткій (і навіть морської) воді, довше і легше зберігається. Але ці плюси навряд чи виправдовують той факт, що наша шкіра не сприймає синтетичні нововведення з захопленням. Алергія, зневоднення, втрата місцевого імунітету - ось "розплата" за рясну піну, яскраві кольори і насичені запахи. Тому милом першого сорту заслужено вважається виготовлене з натуральних жирів.

 

Види мила

 

 

Косметичне мило

 

Якщо заглянути в словник французької мови, ми побачимо, що слово toilette має відразу два позначення: «очищення» і «приведення в порядок». Туалетне мило якраз володіє обома цими властивостями.

 

Очищаючи шкіру, ви одночасно доглядаєте за нею, оскільки в рецептуру косметичного мила входять різні доглядають добавки: крему (тоді на упаковці буде вказано "крем-мило"), гліцерин, екстракти лікарських рослин, ланолін, що доглядають рослинні масла.

 

Косметичне мило підходить для щоденного використання, оскільки воно менш агресивно впливає на шкіру, дозволяючи запобігти надмірному зневоднення і, як наслідок, старіння. Використання цього продукту не скасовує необхідності додаткового догляду.

 

Мило-скраб

 

Купуючи подібний продукт, ви повинні бути готові до того, що мило містить тверді частинки. Їх призначення - видалити мертві клітини з поверхні шкіри. Частинки ці можу бути як синтетичними (наприклад, поліетиленовими), так і натуральними (мелену каву, малинові кісточки і т.д.).

 

Тому не варто купувати відлущувальну мило в якості основного, ним користуються кілька разів на тиждень, як засіб два-в-одному.

 

Парфумерне мило

 

Красива назва, яким, власне, все сказано - це мило варто цінувати тільки за його запах, тобто за концентрацію і (або) якість ароматів. Навіть якщо вам дуже сподобався аромат мила, не варто тішити себе надією, що він збережеться надовго - на парфумах заощадити не вийде. Втім, парфумерне мило відмінно покаже себе у відділенні нижньої білизни, де його можна використовувати в якості ароматизатора.

 

Антибактеріальне мило

 

Його можна використовувати як дезінфікуючий засіб у походах, поїздках в заморські країни, при обробці ран і т.д. Купівля антибактеріального мила для боротьби з проблемною шкірою - одна з найнебезпечніших і в той же час поширених помилок.

 

Використовуючи таке мило кожен день, ви позбавляєте шкіру імунітету і вологи. Удар у відповідь організму передбачуваний - щоб захиститися, шкіра буде активніше виробляти жир, але, на жаль, навіть ці заходи не повернуть їй необхідного для здоров'я зволоження.

 

Лікувальне мило

 

Найбільш поширені з лікувальних мив - це дігтярне і сірчане. Дігтярне мило виготовляється без додавання синтетичних ароматизаторів - густий, смолистий запах березового дьогтю важко перебити. Дьоготь і сірка - визнані народні засоби від проблем зі шкірою: запалення, нагноєння, дерматити. Таке мило можна використовувати для окремих частин тіла, в разі потреби.

 

Натуральне мило

 

Натуральне мило і мило ручної роботи - це не завжди одне і те ж. Яскраві кольори і смачні запахи зазвичай свідчать про те, що мило зварене з так званої основи, в нього додані барвники та ароматизатори (ефірних масел вишні, персика, зеленого яблука, полуниці або конвалій, на жаль, не існує в природі).